שארם א שייח'
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כרטיסים

חוויה בדואית בסיני- יום טיול מלא אדרנלין משארם

חוויה בדואית בסיני- יום טיול מלא אדרנלין משארם

Sharm El-Sheikh:

עזרה עם תכנון החופשה בשארם א-שייח'?

חוויה בדואית בסיני- יום טיול מלא אדרנלין משארם

שכנתנו מדרום, מצרים, מתגאה בסצנת חיים בדואים אותנטיים שמספקים הרפתקאות לכל מבקרי חצי האי סיני. מטיול טרקטורונים דרך רכיבה על גמלים ועד ארוחה בדואית מסורתית תוך צפייה בכוכבים, החיים הבדואים מספקים עניין וחוויות למבקרי חצי האי. 

כשתגיעו לעיר שארם, תתפעלו ודאי מהעיר התוססת, שמתהדרת ברחובות תוססים, חיי לילה מופלאים, סצנה קולינרית מדהימה ומלונות מודרניים, הרחק מהחיים האותנטיים שנמצאים מרחק נסיעה קצר מחוץ לעיר.

כדי לקבל את החוויה המושלמת מהחופשה שלכם בסיני, הסוד הוא לשלב בין חדש לישן, בין מסורת לתרבות, טיול גמלים לצד מסיבה סוערת, כן, זהו המתכון לחופשה המושלמת.

אז היום, נמליץ לכם על שני סיורים שכאלו, שייקחו אתכם לגלות את הצד האותנטי של חצי האי סיני בחוויות מלאות אדרנלין. הישארו עמנו:

אבל רגע לפני, בואו נכיר את העם הבדואי ששוכן לו בחצי האי סיני:

הבדואים, הידועים גם בכינוי 'תושבי המדבר', הם שבטים ערביים אשר נודדים באופן מסורתי ומאכלסים את האזורים המדבריים של המזרח התיכון וצפון אפריקה. בחצי האי סיני תפגשו קהילות בדואיות רבות, אשר חלקן מנהלות חיי נוודות, וחלקן הפכו את חצי האי לביתן הקבוע. 

החברה הבדואית מאורגנת בדרך כלל סביב השתייכות משפחתית ושבטית, עם דגש על חיים משותפים וסיוע הדדי ומסורת הכנסת האורחים הידועה. הקהילה הבדואית ידועה בשל נאמנות לשבט שלה וכבוד לזקני השבט. השייח', או מנהיג השבט, ממלא לעתים קרובות תפקיד מרכזי בפתרון מחלוקות, קבלת החלטות והדרכת הקהילה.

הבדואים שבחצי האי סיני מתחלקים לשני סוגים, אלו ששומרים על אורח החיים המסורתי ומתפרנסים מחקלאות או גידול בעלי חיים כמו עיזים, כבשים או גמלים, ואחרים שגיוונו את מקורות ההכנסה שלהם ועוסקים במקצועות מודרניים כמו מסחר ובעיקר תיירות.

אי אפשר לספר על העם הבדואי מבלי להתייחס למסורות התרבותיות שלהם, מסורות עשירות בשירה ומוזיקה. העם הבדואי הנודד יצר לעצמו במשך מאות שנות קיומו צורות שירה וריקוד שמסמלות את יופיו התרבותי של העם. 

ומה לגבי דת? רובם המכריע של הבדואים מגדירים עצמם מוסלמים, והדת ממלאה חלק אינטגרלי בחייהם. 

התרבות הבדואית היא תרבות מרתקת ומיוחדת, שמתגאה באורח חיים ייחודי ובהכנסת אורחים מדהימה. אז עכשיו כשהכרנו את העם המיוחד, בואו נצא לחוויה שתלמד אותנו עוד תוך הנאה וכיף.

סיור רכיבה על טרקטורונים עם טיול גמלים וארוחת ערב בדואית משארם:

הסיור הראשון עליו נדבר הוא סיור של חברת Sun Pyramids Tours המוערכת, שייקח אתכם לגלות את התרבות הבדואית בחוויה מלאת אדרנלין ועוצרת נשימה. 

הסיור המרתק מתחיל בטיול טרקטורונים מלא באקשן במדבריות של סיני, בו תוכלו להרגיש את האדרנלין זורם בוורידים שלכם בזמן שאתם מנווטים בדיונות החולות הזהובות ומשאירים מאחוריכם ענני אבק קסומים. זה הזמן ליהנות מהמדבר הפתוח שמעניק תחושת חופש ופסטורליות למבקריו.

רגע, פרץ האדרנלין לא נגמר כאן, כי מיד לאחר סיור הטרקטורונים תעברו לסיור רכיבת גמלים, שייקח אתכם לחוויה שליווה ונעימה. כשתעלו על גב 'ספינות המדבר', תקבלו נקודת תצפית גבוהה על המדבריות היפהפיות, כשדיונות זהובות על רקע הרים מלכותיים יפרשו בפניכם. 

לאחר סיור הגמלים הקסום תתחיל הטבילה התרבותית שלכם. בלב המדבר, תגיעו אל כפר בדואי אותנטי, שתושביו המקומיים רק מחכים לחלוק עמכם את המסורת העתיקה שלהם ואת המטבח הלבבי שלהם. כאן, תזכו לחוויה תרבותית וטעימה, עם ארוחת מנגל בדואית מסורתית לצד רקדניות בטן ומופעי אש שמאירים את הלילה המדברי הקסום.

בסיום החוויה הקסומה, כשתהיו שבעים ומרוצים, תחזרו בחזרה למלון שלכם, מלאים בחוויות וזיכרונות מתוקים. 

משך הסיור הינו 3 שעות, והוא כולל הדרכה באנגלית.

כרטיס הסיור כולל איסוף מהמלון, רכיבה על טרקטורונים, רכיבה על גמלים, ארוחת ערב בדואית והדרכה צמודה.

יש להזמין כרטיסים מראש!

מנגל בדואי, טיול גמלים וסיור צפייה בכוכבים מהעיר שארם:

אם עוד לא השכנעתם על הסיור הראשון, חכו שתשמעו את הסיור הבא, או שבעצם, למה לא גם וגם?

אז אם אתם משתוקקים לבריחה שלווה מהמולת העיר שמשלבת באופן מושלם הרפתקאות, תרבות ושלווה, ברוכים הבאים לסיור החוויה הבדואית.

ממש כמו הסיור הקודם, החוויה מתחילה בטיול טרקטורונים סוער, בו תרגישו את רוחות המדבר חולפות על פניכם בזמן הניווט בדיונות החוליות. 

לאחר החוויה הנפלאה, תגיעו אל כפר בדואי קסום בו הזמן עומד מלכת כבר מאות בשנים. שם, תצאו לטיול רכיבה על גמלים קצר, בלב המדבריות הבדואיות של חצי האי סיני, ולאחר מכן תיהנו מתה בדואי מסורתי בלב המדבר. 

לאחר החוויה תתיישבו לארוחה בדואית מסורתית, על מנגל גחלים באוויר הפתוח. בארוחה תזכו לטעום מתכונים בני מאות שנים שעוברים מדור לדור.

אבל השיא של הסיור הוא כנראה חלקו האחרון- הצפייה בכוכבי המדבר. כשהחושך יורד, והמדבר הופך שחור וקודר, מתחילה לה חוויה נפלאה. הרחק מאורות העיר שארם, הרחק מהציוויליזציה של מצרים, תהיו עדים לתצוגה עוצרת נשימה של כוכבים מנצנצים בשמי המדבר. המדריך שלכם יספר לכם סיפורים מרתקים על העם הבדואי ועל האמונה בכוכבים, שיהפכו את הסיור לחוויה תרבותית מעצימה.

בסיום הסיור תצאו בהסעה בחזרה למקום הלינה שלכם בעיר, מלאים בחוויות נפלאות.

הסיור אורך כשעתיים, וההדרכה הינה באנגלית.

יש להזמין כרטיסים מראש!

כרטיס הסיור כולל איסוף מהמלון ובחזרה, רכיבה על טרקטורונים, רכיבה על גמלים, ארוחת ערב בדואית, תה בדואי, סיור צפייה בכוכבים ומדריך צמוד.

לסיכומו של עניין, חופשה בשארם א שייח' מציעה הרבה יותר מחופשה בעיר חוף תוססת. ברגע שתצאו מרחובות העיר השוקקים תגלו עולם אותנטי וקסום שרק מחכה להתגלות. סיורי גמלים בלב המדבר, טיולי טרקטורונים מלאי אדרנלין, ארוחה בדואית מסורתית וטעימה וצפייה בכוכבי המדבר, כל אלה מחכים לכם בחופשה הבאה שלכם בשארם. אז למה אתם מחכים? ארזו מזוודות, הצטיידו במצלמה, וצאו לגלות את 'תושבי המדבר'. 

לחזור למשהו ספציפי?
דילוג לתוכן