שארם א שייח'

כרטיסים

המלצה על טיול בשארם א שייח'

המלצה על טיול בשארם א שייח'

שארם א שייח

עזרה עם תכנון החופשה בשארם א-שייח'?

המלצה על טיול בשארם א שייח'

זהו פוסט סיכום. כי צריך לדעת גם לתת ולא רק לקבל- ואני קיבלתי מהקבוצה הזו המון.
זה יהיה מעט ארוך, לא אחזור על דברים ידועים. שווה לקרוא. חשוב לי להדגיש שזו דעתי וחוויתי האישית. לא חייבים להסכים, אך אשמח לשיח מכבד.
נתב"ג והגעה ליעד: מרגע כניסה עד הדיוטי 26 דקות. מעבר מהיר עם צ'ק אין מראש ותיק גב. לא ביקשו בנתב"ג לראות תעודת מחוסן או מחלים. הטיסה יצאה בזמן.
הגעה לשארם. להביא עט. יש טופס קצר. יציאה ובידוק מהירים. הרגשה ויחס עוין מאוד מאנשי הבטחון. זה יחזור על עצמו גם בחזרה. בדקו תעודות חיסון ובדיקות. לא לקחת צאנס ופשוט לעשות. סים של וודאפון, 8 גיגה בשמונה דולר זה די ויותר.
מלון: מונית מהשדה למלון- albartos laguna vista 13 דולר. סגרתי מראש נהג מונית שהומלץ בקבוצה בשם חאלד. נהג מצוין ובהחלט מומלץ.
במלון עצמו שירות קבלה טוב. שירות חדרים איטי להחריד. הזמנו חלב לחדר להכין קפה שלא הגיע גם כשעובד מקומי התקשר אליהם. Wifi לא עובד בחדרים, רק בבניין הראשי וגם זה יום כן יום לא. תבקשו חדר כמה שיותר קרוב לבניין הראשי. אנחנו החלפנו חדר כי היה ריח חזק של ביוב. אל תקחו את חדר 4162.
על האוכל דובר כאן רבות. אכיל ולא מעבר. גם על האלכוהול המקומי. אין מה להזמין מקום במסעדה בקומה הראשונה לארוחת ערב. פשוט מאכזב. האוכל בצהריים הכי טוב במסעדת קפיטאנו למטה.
הים כאמור רחוק. צוות בידור סביר. היתרונות הם ניקיון, מחיר טוב לעומת הרקסוס או ארבע העונות, צוות אדיב ברובו. אנשי הספא עוברים כל היום בבריכות ומטרידים את האורחים בלחץ לעשות עיסוי. בהתחלה הייתי מאוד מנומס. מהר מאוד אבדה הסבלנות.
ליד המלון יש הארד רוק קפה. מומלץ בחום! אוכל טעים ואלכוהול אמיתי במחירים טובים!
צלילה: מחיר טוב , חבילה טובה, שירות טוב. אעלה פוסט נפרד רק על צלילה.
סגרנו עם הנהג ביקור בכל היעדים מטה בערב אחד ב25 דולר הלוך וחזור. חילקנו לשני לילות.
שוק ישן- שעה מספיקה . המסגד מאוד יפה בלילה. מסעדות הדגים נראות טריות ויש אנשים. חוץ מזה הרבה שמאטס. הרוכלים מציקים כמו בכל מקום בעיר. להתמקח על הכל ולהיכנס לחנויות הפנימיות שם המחיר הטוב ביותר.
פארשה קפה הוא מקום חובה בלילה. הזמנו משקאות וקוקטיילים במחיקים טובים והם גדולים וטעימים מאוד. קחו בחשבון שאי אפשר לשבת לבד ומצרפים אליכם אנשים, אבל זה לא כזה נורא. המקום היפה ביותר בעיר לטעמי.
סוהו– גם כאן שעה תספיק. הרבה מאוד אורות נאון בערב שזה נחמד. אני באופן אישי אהבתי מאוד את הפסלים הפזורים. אפשרות נהדרת לעשות תמונות מצחיקות. החנויות חוזרות על עצמן וגם ישנן מספר מסעדות.
מול המלון יש מעט חנויות. אין מה לחפש שם למעט בית מרקחת במידה וצריך משהו.
נעמה ביי מיותר. ישבנו בבודהה בר. אוברייטד ויקר.
שדה תעופה בחזור- בידוק ויחס עוין גם בבדיקות בחזרה. אין wifi פעיל בשדה. מי ששם סים מקומי, יקח בחשבון שבטרמינל 2, אין עמדות של החברות להחלפה חזרה. זה יעשה רק מראש או בארץ. אין דיוטי פרי ממשי. הטיסה חזרה נדחתה בשעה. נסיעה מהמלון לשדה- 10 דולר.
לסיכום: היעד הוא יעד סביר. לא מעבר. מי שחשקה נפשו בים האדום בגלל צלילות כמוני, יכול לקבל תמורה טובה יותר בדאהב או נואבה. מי שחשקה נפשו בבטן גב הכל כלול, גם כאן יש אפשרות טובות יותר בטורקיה, יוון, סיציליה ועוד. יחסית למחיר, זה היה משתלם. לא מעבר.
בסופו של דבר, מדובר במדינת עולם שלישי שחלק ניכר מאוכלוסייתה עניים מאוד ומכאן החמדנות לכסף. לא כולם, אבל זה מורגש. לבנות שבנינו, אני מציע להיצמד לבן הזוג. מבטים חודרניים הם חלק מהשגרה. קחו את זה בחשבון. רב תודות לכולם על העזרה!
תודה רבה למטייל לירן אביטן על סיכום הטיול המושלם שלו!
===
לנו היו גם חוויות….חיוביות מאוד!

אל תקחי בגדים כבדים… חם חם חם..
מה שכן, אם את רוצה להיכנס למסגד בשארם העתיקה – צריך מטפחת גדולה (כמו צעיף של חוף הים) שמכסה את הגוף. זה דק ולא תופס מקום. שווה להיכנס למסגד
טיילנו, נסענו, נכנסנו למסגד המרשים בשארם העתיקה.
. הריזורט של המלון – נפלא!!
שארם זולה וכן, מצאתי מה לקנות.
שדה התעופה בחזור- ידענו שיש 3 שיקופי מזוודות, שזורקים נוזלים מעל 100 מ"ל, שיש בדיקת מישוש גוף חיצוני.

תארזי בושם בבקבוק קטן..גם קוסמטיקה; ארזתי דוגמיות, זה מספיק ל-4 ימים.
דיוטי בארץ-: קניתי מוצרי קוסמטיקה אבל לא לקחתי איתי כי ממש (!!!) פחדתי שיחרימו לי במצרים. וטוב עשיתי.
הם פותחים מזוודות אחרי השיקוף, בודקים כל בקבוק וגם אם הוא קטן ויש עליו סימן שהחומר דליק (במקרה שלי: אלתוש נגד יתושים – השארתי אותו)
תארזי חכם. חם שם והבגדים קלים ואפשר לשטוף בחדר. זה מתייבש מהר!

אם את שולחת אז ככה:
את עומדת בתור
הכרטיס עולה יותר
בשני הצדדים.
לא הפריע לנו.

יש לך אריזות קטנות במקס סטוק
(בקבוקונים קטנים להעביר קרמים)
יש בסופר פארם או בסופרמרקט סטיק דיאודורנט…קרם הגנה קטן , סטיק נגד יתושים (אנחנו סתם קנינו, לא נעקצנו)
רק העיכוב של ישראייר בטיסה חזור, שידעו אותו מהצהריים – גמר לי את הסבלנות…
אבל זה קורה .
לשארם – נחזור בשנית😎😀
לחזור למשהו ספציפי?
דילוג לתוכן