שארם א שייח'

כרטיסים

4 ימים בשארם א שייח'

4 ימים בשארם א שייח'

המלצות שארם א שייח

עזרה עם תכנון החופשה בשארם א-שייח'?

4 ימים בשארם א שייח'

נמצאת עכשיו בשדה בשארם, חוזרת מ- 4 ימי אירוח בסאנרייז מונטמרה Sunrise Montemare. למדתי המון מהקבוצה, מחזירה בכמה טיפים ומידע חשוב.
אזהרת אורך: חלק מהטיפים מפורטים, נועדו לחסוך לכם זמן, כך שתוכלו להנות יותר.
באופן כללי,
טיסה ומלון- אחרי כמה שעות חיפוש אינטנסיביות, הבנתי שהמחירים משתנים כל הזמן, לפעמים אפילו בן חיפוש לחיפוש. הלוגיקה של האלגוריתמים שמחשבים את המחירים לא שקופה, ועד שלא תהיה התערבות ע"י הרגולטור, נועדנו לסבול. די ברור לי שבטיסה ובמלון, ישבו אנשים מימיני ומשמאלי ששילמו פחות וגם יותר, בפערים בלתי נתפסים ממש, מבלי שנצליח להבין מה השפיע על המחיר.
1. הזמנת הטיסה– הורדתי לנייד את אפליקציית סקייסקנר skyscanner, באמצעותה איתרתי טיסת הלוך בישראייר, חזור עם ארקיע. בלי מזוודות שילמתי 209 דולר. מבין כל דרכי איתור הטיסות, התרשמתי שזו השיטה הטובה ביותר (ניסיתי הרבה שיטות, כולל אפליקצית חוליו שבה התאריכים היו למחר/שבוע הבא, או שעות קשות ביממה). תיק גב הספיק לכל התקופה. שקלתי את התיק בבית לפני הטיסה כדי לודא שאיני עוברת 7 ק"ג- בשדה בכלל לא שקלו.
2. טיסת הלוך, ישראייר- כלל המתנה של שלוש שעות בשדה ועיכוב של חצי שעה בהמראה. 45 דקות באויר, יציאה מהירה מהשדה בשארם.
3. בהגעה לשדה בשארם, עולים במדרגות נעות. למעלה ממש מולן, יש כספומטים ועמדה מאוישת של בנק מצרי. בעמדה של הבנק ניתן להחליף דולרים ללירות, בשער מצוין של 18 לירות וקצת לדולר (השער הרשמי-18.6).
השירותים במלון מתומחרים באירו ולא בדולר, בדיעבד הייתי מביאה אירו.
4. הוויפי של המלון חלש.
ליד דלת היציאה מהשדה יש 3 עמדות של חברות סלולר לקניית סים מקומי. באורנג' מציעים חבילת גלישה בסיסית ב-9 דולר, חבילה שכוללת גם 20 דקות שיחות טלפון עולה 12 דולר. בחרתי בחבילה שכוללת את השיחות, והיא נגמרה כמעט על היום הראשון. מאז המשכתי לתקשר בעיקר בהודעות קוליות בווטסאפ, כך שבדיעבד הייתי קונה את החבילה הבסיסית.
5. מי שבוחר בחבילה שכוללת שיחות- אי אפשר להשתמש בחיוג ישיר לאנשי הקשר, צריך לחייג +972 (קידומת ישראל) ואז את המספר בלי ה- 0 הראשון.
ה- + הוא בלחיצה ארוכה על הספרה 0.
6. בהתאם לעיצות פה, יצאתי לכביש הראשי לתפוס מונית, לפחות 6-7 דקות הליכה בשמש.
מלון יפהפה, צוות נעים, חוף מושלם. כמה טיפים ודברים שלא קראתי עד כה ואולי יעזרו:
1. המלון בנוי על גבעה, וכולל שורות שורות של מבנים בעלות 2 קומות בכל מבנה. המבנה הראשי (שבו נמצאים הקבלה וחדר האוכל), נמצא בראש הגבעה, החדרים והבריכות מדורגים לאורך הגבעה, הים ממש למטה. הדרך בין כל המבנים עוברת בשדרה מרכזית של גרמי מדרגות רבים חשופים לשמש. קיבלתי חדר בקומפלקס 8 , די רחוק מהמבנה הראשי שבראש הגבעה. במלון יש תחנות לשאטלים, אבל העדפתי שלא לחכות להסעה וכך יצא שעליתי וירדתי המון במדרגות.
2. המפתח לחדר הוא כרטיס בלבד. שלי הפסיק לעבוד 6 פעמים ב-4 ימים, וכל פעם תוכנת מחדש.
התרשמתי שזו בעיה ידועה ובלתי פתירה.
3. אוכל- מלבד חדר האוכל המרכזי יש עוד 5 מסעדות. הרישום אליהן הוא לפחות יום מראש, בעמדות באיזור הקבלה. מומלץ להירשם בסמוך להגעה לכל התקופה, ולצלם את מספר האישור מהנייד. הרשימות שלהם לא מסתכרנות טוב והצילום יעזור מול המארח בכניסה.
4. אוכל 2- לשומרי כשרות בסיסית, בבר של הבריכה מגישים פיצה, במסעדה האסיאתית- עיקרית דג בס, באיטלקית- פסטות. כולם ברמה אכילה.
5. במיני בר בחדר יש רק משקאות, אין סודה או משקאות דיאט.
6. שקעים- אירופאים, למעט השקע של הקומקום החשמלי ושל מנורה אחת בחדר. הטענתי בהם את הנייד ממטען רגיל ללא מתאם. (בדיוטי פרי מתאם עולה 22 דולר)
7. זריחה בסביבות 04:30. בוילון יש 3 שכבות, מומלץ לסגור את כולן כדי לקבל הצללה סבירה.
8. המים בברז עכורים (קשה לראות זאת עד שלא ממלאים כיור), מומלץ לצחצח שיניים עם בקבוקי המים בחדר.
הים ומועדון הצלילה
___________________
גולת הכותרת של המלון, לטעמי.
מהמלון יש גישה ישירה לשונית אלמוגים יפיפיה. צועדים על גשר מעץ כמה מטרים, והופ- יורדים לשונית. שנירקלתי המון! מושלם ממש!

טיפים:

1. אל תקנו שנורקל בחנות של המלון. קניתי ונכנסו לי מים כל הזמן עד שהבנתי שזה צעצוע
2. מי שלא מביא שנורקל מהבית, יכול לשכור במועדון הצלילה בעלות של 60 לירות, מקבלים מחוטא, ארוז בשקית צלופן. אטום למים
3. טיול לראס מוחמד- למרות שהיו הצעות זולות בהרבה, יצאתי לשייט דרך מועדון הצלילה של המלון. היינו 14 איש בלבד על הסירה, ו-5 אנשי צוות שכללו מדריך צלילה, מדריך שנורקלים, שני עוזרים לללבוש ולפשוט את הציוד, וטבח. לא כולל נהג.
מסביבנו ראינו סירות עמוסות עם המון אנשים!
כל התענוג עלה בערך 112 דולר. לא זול אבל שווה ללווי צמוד בשנירקול ראשון וצלילה ראשונה.
4. מחירים לספורט הימי- צילמתי לכם כאן

טיולים נוספים

______________
ניסיתי לתאם אחרי הגעה לכאן, דרך 3 סוכנים שונים, המלצתי היחידה היא לטייל עם מישהו שטייל דרכו, לי פחות הלך.

טיסה חזור

___________
1. בשדה עוברים 2 מגנומטרים. בשני זורקים כל קרם מעל 100 סמ"ק, ותרסיסים.
2. בדיוטיפרי עברו לקבל רק דולרים, ככה שלא ניתן להיפטר מהלירות המצריות שנותרו. בחנויות האוכל והמזכרות מסביב- אפשר לשלם בלירות.
זהו. מקווה שהמידע והטיפים יהיו בעלי ערך עבורכם.
תהנו! מאת Liat Toderis
שקעי חשמל שארם א שייח
שקעי חשמל שארם א שייח

נ.ב.

זה השקעים שיש בחדר.
לטיולים שילמתי בדולרים בלי שהייתי צריכה לקבל עודף. (הבאתי שטרות של 50 ו- 20 דולר). לסים בשדה קיבלתי עודף בדולרים. כדי להימנע מלהתעסק עם עודפים בדולרים ברחבי שארם, פרטתי 60 דולר ללירות מצריות ובקשתי שהתמהיל יכלול גם שטרות עם ערך נמוך. יש שטרות של 5,10,20,100,200 לירות. ככה יכולתי לשלם למוניות ולתת טיפים בלי שיצטרכו לתת לי עודף. (חושבת שראיתי גם שטר של לירה אחת, אבל לא סגורה לגבי זה..)
לחזור למשהו ספציפי?
דילוג לתוכן