שארם א שייח'

כרטיסים

חופשה של 5 ימים לזוג בשארם אה שייח

חופשה של 5 ימים לזוג בשארם אה שייח

סוהו שארם א שייח

עזרה עם תכנון החופשה בשארם א-שייח'?

חופשה של 5 ימים לזוג בשארם אה שייח

פוסט סיכום לחופשה של 5 ימים לזוג בשארם אה שייח

כמה דברים כלליים-
טיסות– שימו לב שבחזור אתם לא חורגים אפילו בחצי קילו ממה שהוקצה לכם בכרטיס בטרולי ובתיק (ובמזוודה אם הוספתם), אנשים שילמו עשרות דולרים על חריגות קטנות- חבל על עוגמת הנפש.
בחזור תגיעו שעתיים לפני הטיסה (בתקווה שהיא לא תידחה כמו שלנו), ושימו לב שבכניסה לטרמינל יש פורטרים שלוקחים לכם את המזוודות בלי שביקשתם, אם אתם לא מעוניינים לשלם להם דולר אחד, תסרבו בנימוס..
כסף– בעיקרון אפשר להתנהל בדולרים, בלירה מיצרית וביורו. שילמנו בדולרים ובלירה, לא ראינו הבדל גדול במחיר- מה שכן, בשוק ובמקומות דומים שער ההמרה לא משהו, לכן עדיף לשלם בלירה ולא בדולר. אין הרבה צינג'ים אבל גילינו שבatm רגיל של בנקים אפשר לפרוט דולרים ללירה מצרית בשער סבבה לגמרי.
אוכל- בעיקרון שארם היא לא יעד קולינרי, אפשר למצוא אוכל נחמד בחלק מהמקומות, אבל אל תבואו עם ציפיות.
מלון– אנחנו היינו בסאנרייז ארביאן– מלון מדהים!!! היינו בהכל כלול, שכולל באמת הכל לרבות אלכוהול (אם כי לא תמיד הכי איכותי). יש 5 בריכות, חוף פרטי, 6 מסעדות ערב (לא כולל הבופה), ושירות מעל ומעבר. ממליץ מאוד על המסעדה ההודית והאיטלקית. עוד דבר שאהבתי- חם נורא ללכת במלון ביום, והוא באמת מלון גדול- אז הם ארגנו אוטובוס קטן שעובר בכל המלון ועוצר בתחנות לאורך הדרך. שווה ממש😊
מעבר לזה, שווה לתת לעובדים במלון טיפים פה ושם- זה מדרבן אותם לעבוד ולהשקיע יותר (למרות שבלי קשר הם משקיעים ורמת השירות בשמיים).
נהגים– אפשר לתפוס נהגים על הדרך, אפשר לקבוע מראש. בכל מקרה אנחנו קבענו את רוב הנסיעות עם נהג מעולה בשם מוחמד (כולם שם מוחמד בכל אופן), הטלפון שלו- +201067659519 . דייקן, אמין, נחמד והכי חשוב לא מבלבל את המוח ונותן לנסיעה לעבור בשקט.
לקח לנו 10 דולר מהשדה. 15 דולר הלוך חזור לשוק הישן, 13 דולר הלוך חזור לנעמה ביי, 12 דולר הלוך חזור לסוהו.
ראס מוחמד– שמורת טבע במרחק חצי שעה נסיעה מהמלון. יש אפשרות לשייט שלוקח יום שלם, ויש אפשרות לנסיעה עם נהג לאי והסתובבות שם-זה לוקח חצי יום. אנחנו נסענו עם מוחמד (מוחמד אחר), הטלפון שלו- +201155455051
בחור נחמד, עם אנגלית בינונית מאוד, אבל עם המון כוונות טובות להסביר (בסוף גם הצליח להסביר). לוקח מחיר זול ממש- 700 לירות מצריות לזוג (לא כולל התשלום כניסה לשמורה כמובן). לקח אותנו לאיזור עם ריף מדהים עם אלמוגים ודגים, הסתובבות בטבע של השמורה, סיור בעצי המנגרובים, ולקח אותנו למפרצון מדהים ורדוד עם מים בצבע טורקיז שלפני ראינו רק בקאריביים ובסיישל. הטיול היה שווה ממש ואני ממליץ עליו בחום.
איזורי בילוי בערב-
השוק הישן- המון המון דוכנים, יחסית זול וניתן להתמקח. איזור יפה מאוד, עם מסגד מרשים ביותר. מה שכן, הרוכלים מציקים בטירוף, כמה שפחות ליצור קשר עין ולהיכנס לחנות רק אם אתם באמת מתכוונים לקנות משהו, כי אז לא יעזבו אתכם. וגם אם תיהיו בחנות ותבקשו רק כובע, תקבלו הצעות לבשמים, בגדים, מתנות לילדה וכל מה שרק ניתן לדחוף לכם- תיהיו אסרטיביים איתם….
לא רחוק מהשוק הישן (5 דקות במונית) יש את הפרשה קפה, בית קפה מגניב על צלע הר- שום דבר שאכתוב לא יכול להסביר את היופי של המקום הזה, פשוט תלכו ותראו בעצמכם.
סוהו – איזור מודרני מאוד עם חנויות, מסעדות הופעות. המקום לא נראה קשור לעיר עצמה, והוא מודרני ברמה שרואים רק במערב. המחירים גם בהתאם אז קחו בחשבון. יש שם מזרקה עם מופע מוזיקלי אחת לשעה עגולה, בר עם במת הופעות ענקית שבכל ערב יש בה הופעות שונות, והמון המון אורות, צבעים וכיף גדול. אני רוצה להמליץ על האייס בר- בר מגניב מקרח, שנכנסים אליו עם חרמונית. אמנם גימיק אבל מגניב לאללה.
נעמה ביי– עוד אזור מרכזי בעיר עם המון חנויות, רוכלים, מסעדות וברים. מקום חי וכיפי ממש שאפשר להסתובב בו זמן רב. גם פה הרוכלים מציקים אז קחו בחשבון. יש שם גם מותגים מערביים יותר כמו הארד רוק קפה, מקדונלד'ס וkfc- אז מי שחשקה נפשו בקצת מערביות או קפה הפוך נורמלי (בהארד רוק) יכול ללכת גם לשם.
מקווה שעזרתי, תהנו המון 🙂
לחזור למשהו ספציפי?
דילוג לתוכן