שארם א שייח'
Search
Close this search box.

כרטיסים

שארם א שייח ברמאדן – מה צריך לדעת?

שארם א שייח ברמאדן – מה צריך לדעת?

Sharm El Sheikh during Ramadan

עזרה עם תכנון החופשה בשארם א-שייח'?

שארם א שייח ברמאדן – מה צריך לדעת?

ביקור בשארם א-שייח' במהלך הרמדאן יכול להיות חוויה ייחודית. להלן הדברים עיקריים שצריך לדעת לפני הטיול:

לכבד את המנהגים המקומיים: במהלך הרמדאן, המוסלמים צמים מהזריחה ועד השקיעה. בתור מבקר לא מוסלמי, עליך לכבד את המנהגים הללו על ידי הימנעות מאכילה, שתייה או עישון בפומבי במהלך שעות הצום. התלבש בצניעות, במיוחד בעת ביקור באתרים דתיים או בשכונות מקומיות.

הבנת הרמדאן: הרמדאן הוא החודש הקדוש ביותר בלוח השנה האסלאמי, הנצפה על ידי מוסלמים ברחבי העולם כחודש של צום, תפילה, הרהור וקהילה. התאריכים המדויקים של הרמדאן משתנים מדי שנה בהתאם ללוח השנה הירחי, אז הקפידו לבדוק מתי הוא יתקיים במהלך שנת ביקורכם.

שעות צום: במהלך הרמדאן, המוסלמים צמים מהזריחה ועד השקיעה, נמנעים מלצרוך כל מזון או משקה. בעוד מבקרים שאינם מוסלמים לא צפויים לצום, חיוני לכבד את אלה שכן. הימנע מאכילה, שתייה או עישון בפומבי בשעות האור, ושמור את הפעילויות הללו לחללים פרטיים או אזורים ייעודיים.

צפו לשעות עבודה שונות: חנויות, מסעדות ואטרקציות רבות עשויות להפחית את שעות הפעילות או להיות סגורות במהלך היום לרגל חג הרמדאן. עסקים מסוימים עשויים להיפתח לאחר השקיעה כאשר הצום מופר. תכננו את הפעילויות שלכם בהתאם ובדקו את שעות הפעילות של המקומות שבהם אתם רוצים לבקר מראש.

התנסו באיפטר וסוחור: איפטר היא הארוחה ששוברת את הצום בשקיעה, וסוחור היא הארוחה שלפני עלות השחר לפני חידוש הצום. מלונות ומסעדות רבים מציעים תפריטי איפטאר וסוחור מיוחדים, שיכולים להיות דרך מצוינת לחוות אוכל ותרבות מצריים מסורתיים. אל תחמיצו את ההזדמנות הזו.

חיי לילה ובידור: במהלך הרמדאן, חיי הלילה בשארם א-שייח עשויים להיות מאופקים יותר, כאשר חלק מהמקומות נסגרים או מצמצמים את שעות הפעילות שלהם. עם זאת, כמה מלונות ואתרי נופש עדיין מציעים אפשרויות בילוי לתיירים. שימו לב שמוזיקה חיה וריקודים עשויים להיות מוגבלים, וייתכן שלא יוגש אלכוהול במקומות מסוימים במהלך תקופה זו.

לא הכל סגור בשארם א-שייח' במהלך הרמדאן. כיעד תיירותי פופולרי, מלונות, אתרי נופש ומתקני תיירות רבים נשארים פתוחים כדי לספק את המבקרים. עם זאת, אתה עלול להיתקל בשעות פעילות מופחתות עבור כמה חנויות, מסעדות ואטרקציות, במיוחד בשעות האור כאשר המוסלמים צמים.

באופן כללי, מפעלים בתוך בתי מלון ואתרי נופש נוטים יותר לשמור על שעות קבועות ולהציע מגוון רחב יותר של שירותים, כולל מזון ומשקאות, לאורך כל היום. מסעדות מקומיות מסוימות עשויות להיפתח רק עבור איפטאר (ארוחת הערב השוברת את הצום) וסוחור (הארוחה שלפני עלות השחר), בעוד שאחרות עשויות לפעול בשעות מוגבלות במהלך היום.

חיי הלילה במהלך הרמדאן יכולים להיות מאופקים יותר, כאשר כמה מועדונים וברים נסגרים או מצמצמים את שעות הפעילות שלהם. עם זאת, אפשרויות בילוי עדיין זמינות, במיוחד בבתי מלון ואתרי נופש המשרתים תיירים בינלאומיים.

כדאי לבדוק מראש את שעות הפעילות של מקומות ספציפיים בהם תרצו לבקר ולתכנן את הפעילות בהתאם. בעוד שהאווירה בשארם א-שייח' במהלך הרמדאן עשויה להיות שונה מתקופות אחרות של השנה, היא גם יכולה לספק חוויה ייחודית ומעשירה מבחינה תרבותית.

במהלך הרמדאן, שארם א-שייח', כמו יעדים אחרים במצרים, עשויה לארח אירועים ופעילויות מיוחדות לחגיגת החודש הקדוש. למרות שארם א-שייח' ידועה בעיקר בזכות אתרי הנופש על החוף ופעילויות המים שלה, עדיין תוכלו למצוא כמה חוויות ייחודיות המציגות את התרבות והמסורות המצריות במהלך הרמדאן. חלק מהאירועים המיוחדים הללו עשויים לכלול:

ארוחות איפטאר וסוחור: בתי מלון ומסעדות מגישים לרוב תפריטי איפטאר (הארוחה לשבור את הצום בשקיעה) ותפריט סוהור (הארוחה שלפני עלות השחר), המעניקים לכם את ההזדמנות לטעום מהמטבח המצרי המסורתי והמזרח תיכוני. מקומות מסוימים עשויים להציע גם מזנונים או תפריטים קבועים עם עמדות בישול חיות ומגוון מנות לבחירה.

אוהלי רמדאן: חלק מהמלונות ואתרי נופש עשויים להקים אוהלי רמדאן, שבהם האורחים יכולים ליהנות מארוחות איפטאר וסוחור באווירה מסורתית עם עיצוב ערבי ואווירה נעימה. אוהלים אלה עשויים לכלול גם מוזיקה חיה או הופעות מסורתיות, כגון סיפורי סיפורים או רסיטל שירה.

ביקורים במסגדים: אמנם לא אירוע מיוחד כשלעצמו, אבל ביקור במסגדים מקומיים במהלך הרמדאן יכול לספק תובנה ייחודית לגבי ההיבט הרוחני של החודש. מסגדים רבים מקיימים תפילות לילה הנקראות טאראווה על שם איפטר, שהן ארוכות מתפילות רגילות ומציגות את מסירות הקהילה. היו מכבדים והתלבשו בצניעות אם תחליטו לבקר במסגד בתקופה זו.

אירועי צדקה: הרמדאן הוא זמן לנתינה, ומלונות, עסקים וארגונים רבים עשויים לארח אירועי צדקה או גיוסי כספים כדי לתמוך בקהילות מקומיות במצוקה. השתתפות באירועים אלו יכולה להיות דרך משמעותית לעסוק בתרבות המקומית ולתרום למטרה טובה.

כן, מותר למבקרים שאינם מוסלמים לאכול במהלך הרמדאן בשארם א-שייח. עם זאת, עליך לכבד את המנהגים המקומיים ולהימנע מאכילה, שתייה או עישון בפומבי במהלך שעות הצום, שהן מהזריחה ועד השקיעה. מלונות ואתרי נופש רבים בשארם א-שייח' נותנים מענה לתיירים ומספקים אזורים ייעודיים, כמו מסעדות או חללים פרטיים, בהם תוכלו ליהנות מאוכל ושתייה במהלך היום. למסעדות מקומיות מסוימות עשויות להיות שעות מוגבלות במהלך היום, אבל הן נפתחות בדרך כלל לאיפטאר, הארוחה ששוברת את הצום בשקיעה.

ארוחות איפטר וסוחור: איפטר היא הארוחה השוברת את הצום בשקיעה, וסוחור היא הארוחה שלפני עלות השחר לפני חידוש הצום. מלונות ומסעדות רבים בשארם א-שייח' מציעים תפריטים או מזנונים מיוחדים של איפטר וסוחור, המאפשרים לכם לטעום מהמטבח המצרי המסורתי והמזרח תיכוני. המנות הנפוצות כוללות מרק עדשים, פול מדמים (שעועית פאבה), fattoush (סלט לחם לבנטיני), בשרים על האש וקינוחים שונים כמו קונפה ובקלאווה.

משקאות הרמדאן: משקאות מסורתיים כמו קמאר אל-דין (משקה משמש מתוק), קרקאדה (תה היביסקוס), ותמר הינדי (משקה תמרהינדי) נצרכים לעתים קרובות במהלך איפטאר וסוחור. המשקאות המרעננים האלה לא רק טעימים אלא גם עוזרים למלא נוזלים לאחר יום צום.

שעות הצום במהלך הרמדאן בשארם א-שייח', כמו במקומות אחרים, נקבעות לפי זמני הזריחה והשקיעה. מוסלמים נמנעים מצריכת מזון, משקאות וטבק משחר (פאג'ר) ועד בין ערביים (מגריב).

הזמנים המדויקים של שעות הצום יכולים להשתנות בהתאם לתאריכים הספציפיים של הרמדאן ולקו הרוחב של המקום. כדי למצוא את שעות הצום המדויקות במהלך ביקורכם בשארם א-שייח, תוכלו להתייעץ עם לוחות תפילה מקומיים, הזמינים בקלות באינטרנט או באמצעות אפליקציות ניידות.

זכור כי שעות הצום משתנות מעט בכל יום כאשר זמני הזריחה והשקיעה משתנים לאורך החודש.

לחזור למשהו ספציפי?
דילוג לתוכן