שארם א שייח'
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כרטיסים

מנזר סנטה קתרינה

מנזר סנטה קתרינה

מנזר סנטה קתרינה

עזרה עם תכנון החופשה בשארם א-שייח'?

מנזר סנטה קתרינה

מנזר סנטה קתרינה הוא מנזר יווני אורתודוקסי עתיק יומיו, זהו המנזר הנוצרי העתיק ביותר המאוכלס ברציפות, עם היסטוריה בת יותר מאלף שבע מאות שנים, המנזר ממוקם בגובה של אלף חמש מאות מטרים מעל פני הים, 

על פי הדת הנוצרית המנזר נמצא בהר סיני, הוא הוכר כאתר מורשת עולמית של ארגון אונסק"ו ולאורך כל שנות קיומו הוא מעולם לא נהרס ושמר על אותו צביון בל השנים, בעת השלטון הישראלי בסיני מנזר קטרינה היה אחד היעדים הפופולרים ביותר, הוא היה נקודת מוצא מסלולי טיולים רבים.

כיום מטיילים ישראלים רבים נוהגים לבקר במנזר סנטה קתרינה המדהים ולחוות את המנזר ההיסטורי מקרוב, ישנם מסלולים מסודרים שמובילים אתכם ישירות אל המנזר שתוכלו לסייר בו, בכל מקרה מומלץ לבקר במנזר המדהים עם הנופים המקסימים אל עבר חצי האי סיני.

מסע אל ההיסטוריה של מנזר סנטה קתרינה

מנזר סנטה קתרינה בסיני ממוקם באזור מאוד הררי הנקודה הגבוהה ביותר נמצאת בג'בל קתרינה ומתנשאת לגובה של אלפיים שש מאות ארבעים ושתיים מטרים, המנזר היווני יושב כאשר הגיעו אליו מתיישבים מאזור יוון ועד מהרה הם השתלבו יחד עם הבדואים שחיו באזור.

טיולים למנזר קתרינה מאוד פופולריים אך לא מומלץ לעשות אותם לבד, יש מספר מסלולים בדרגות קושי שונות, הדרך הטובה ביותר לעשות את הטיול היא עם מורה דרך בדואי אשר מכיר את המסלול ואת האזור כמו כף ידו, 

אם זאת כדאי לקחת בחשבון שכדי לעשות את המסלול עליכם להיות בכושר סביר ומעלה, כמו כן יש לקחת בחשבון שאורך המסלול הוא כמה שעות לכל צד תלוי בקצב שלכם.

מנזר סנטה קתרינה פתוח לקהל המבקרים החל משעה תשע בבוקר עד אחת עשרה וחצי בבוקר, בימי שישי וראשון המנזר סגור, כמו גם בחגים החשובים של הכנסייה היוונית האורתודוקסית, בתוך שטח המנזר, אתם יכולים להיכנס לכנסייה ולאזור הסמוך אליה.

הסיור מתחיל בשער הממוקם על החומה הצפונית של המנזר, ממנו מובילים אל חצר, שם תוכלו לראות את המקום בו הייתה הבאר של משה רבנו, משם אתם ממשיכים אל נקודת ציון נוספת הסנה הבוער המקום בו אלוהים דיבר אל משה, משם אתם ממשיכים אל יציאה שמובילה אתכם למסלול עלייה אל הר סיני למי שמעוניין.

מה צריך לדעת לפני טיול למנזר סנטה קתרינה

טיול לסנטה קתרינה זוהי חוויה מדהימה עם זאת יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון לפנ שיוצאים לטיול, ישנם מספר מסלולים אל המנזר אך כולם ארוכים וכרוכים בעלייה תלולה לכן אם אתם לא כשירים במאת האחוזים לא מומלץ לצאת לטיול.

חשוב להצטייד בהתאם להליכה קשה במדבר על אף שיש שתייה זמינה במנזר מומלץ להביא לפחות שתי בקבוקי שתייה מראש וגם להצטייד בכל מה שקשור להגנה מפני השמש, התקופה הטובה ביותר לבקר במנזר סנטה קתרינה היא בין מרץ לאוקטובר, 

בכל מקרה בכל זמן כדאי לקחת בחשבון שיש הבדלי טמפרטורה משמעותיים כאשר מגיעים לגבהים בעיקר בשעות הערב אז הטמפרטורה צונחת באופן משמעותי.

מנזר סנטה קתרינה בסיני הוא המנזר הנוצרי הפעיל הוותיק ביותר בהיסטוריה, זהו מנזר יווני אורתודוקסי מרשים אשר נמצא על הר סיני בגובה של אלף חמש מאות מטרים.

כן מאוד מומלץ לבקר במנזר סנטה קתרינה בסיני, בעיקר אם ההיסטוריה של האזור מעניינת אתכם זאת ללא ספק חוויה מדהימה, משם אתם יכולים להמשיך את הטיול ולטפס אל פסגת הר סיני, הנופים שתקבלו משם הם ככל הנראה משהו שלא תשכחו לעולם.

לא מסלולי ההליכה למנזר סנטה קתרינה נחשבים לדרגת קושי בינוני עד קשה מה שאומר שעליכם להיות בכושר טוב כדי לעשות את המסלול, יש לקחת בחשבון שאלה מסלולים ארוכים שרובם הם עלייה תלולה, חשוב להתכונן לטיול בהתאם לנעול נעליים נוחות וכמובן לא לשכוח להביא הרבה מים.

כן בעת ביקור במנזר תוכלו לראות את המקום בו היה הסנה הבוער, כמו כן תוכלו לראות שם גם את הבאר של משה ועוד נקודות ציון חשובות לאורך ההיסטוריה.

לחזור למשהו ספציפי?
דילוג לתוכן