שארם א שייח'

כרטיסים

התניידות בשארם א שייח

התניידות בשארם א שייח

התניידות בשארם א שייח - מוניות / אוטובוסים / רכב

עזרה עם תכנון החופשה בשארם א-שייח'?

התניידות בשארם א שייח

חופים מצויינים, שוניות אלמוגים יפות וכמה מאתרי הצלילה הטובים בעולם, שארם א שייח היא ללא ספק היעד המושלם לחופשת חוף, העיר ממוקמת במקום מעולה בקצה הדרומי של חצי האי סיני והקרבה למדבר מעניקים לעיר אווירה של ייחודית ומסתורית.

כאשר מתכננים חופשה בשארם א שייח חשוב לקחת בחשבון את ההתניידות בעיר תכנון מוקדם בהחלט יעזור לכם להפוך את הטיול להצלחה כבירה, איך מגיעים ממקום למקום איזה אמצעי תחבורה יש בעיר או אולי בכלל לשכור רכב פרטי, כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.

התניידות באוטובוס בשארם א שייח

האוטבוסים בשארם א שייח הם למעשה מיניבוסים עם חמש עשרה מקומות ישיבה, תוכלו לזהות אותם בקלות בשל צבעם הכחול על כן גם שם החברה (BLUE SERVICE BUSES), הם עוברים בכל הכבישים הראשיים בשארם. 

כל קווי האוטובוס של שארם מתחילים מהשוק הישן דרך שתי מסלולים ראשיים אחד לחדבה ואחד לנבק, חלקם יעברו מחדבה לנבק בקו ישר אחד, מחיר הנסיעה מאוד זולים נסיעה ממוצעת עולה חמש לירות מצריות זה יוצא פחות משקל אחד, עם זאת כדאי לקחת בחשבון נסיעה באוטובוס בשארם א שייח לא תמיד תהיה נעימה בלשון המעטה, 

רמת השירות נמוכה, הם מהר ואז לאט, עוצרים איפה שהם רוצים, לעיתים הם אם אין מספיק אנשים ועוד, אז אם אתם מתכננים חופשה נעימה עם כמה שפחות בזבוזי זמן מיותרים לעיתים כדי לשקול אמצעי תחבורה אחר.

אוטובוסים בשארם א שייח BLUE SERVICE BUSES
אוטובוסים בשארם א שייח BLUE SERVICE BUSES

התניידות במוניות בשארם א שייח

לרוב המרחקים בין מקום למקום בשארם א שייח עלולים להיות גדולים, קווי האוטובוס לא מגיעים לכל המקומות החשובים בעיר ואטרקציות מחוץ לעיר אין בכלל על מה לדבר, הדרך הטובה ביותר להתנייד בשארם א שייח היא באמצעות שירות המוניות שלהם.

מוניות זמינות כל הזמן בשארם יש מאות מוניות פעילות והן יעילות בעיקר בהשוואה לנסיעה באוטובוס, עם זאת יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שעולים על מונית בשארם א שייח, אין מונה קבוע במוניות והנהגים קובעים את המחיר איך שנראה להם לנכון באותו הרגע.

חשוב לסגור את המחיר מראש ולא להתחיל את הנסיעה לפני, הנהג יכול בהחלט להפתיע אתכם במחיר מופקע וחסר היגיון, מחיר ממוצע של נסיעה בתוך העיר נע בין שלושים לשישים לירות מצריות, אם נוסעים את כל העיר מקצה לקצה זה לא צריך לעלות יותר ממאה לירות לכן כדאי לדעת זאת מראש מפני שהם בהחלט עלולים לנצל תיירים תמימים.

מידה ומצאתם נהג אמין מומלץ לשמור איתו על קשר ולהזמין אותו בכל פעם שתצטרכו נסיעה זה פתרון מצוין ונהוג לעשות את זה, מומלץ להזמין מונית מבית המלון שאתם משתכנים בו, בדרך כלל מוניות שעובדות עם בתי מלון בעיר הן יותר אמינות.

התניידות בשארם א שייח באמצעות רכב

ניתן להשכיר רכב בשארם א שייח, אך לפני שאתם סוגרים כדאי לדעת שנהיגה בשארם א שייח היא מאתגרת, נהגים שנוסעים ממול בשעות הלילה מסוגלים לנסוע ללא אורות קדמיים, יש נקודות ביקורת רבות בתוך סיני, המאויישות על ידי משטרת התיירים ולעיתים הם יכולים לעשות בעיות מיותרות לתיירים.

מחיר ממוצע של השכרת רכב קטן בשארם א שייח הוא ארבעים דולר, ניתן להזמין רכב חשמלי או רכב יוקרתי אך כמובן המחירים יהיו בהתאם, מומלץ להשכיר את הרכב מראש וכמובן לעשות השוואת מחירים כדי למצוא את המחיר המשתלם ביותר עבור העסקה.

לאחר ההזמנה תוכלו לאסוף את הרכב בנמל התעופה של שארם א שייח, זה יחסוך לכם זמן וכאב ראש מיותר בעיקר אם אתם מגיעים בטיסה מישראל, כדאי לעשות קצת שיעורי בית בנושא הנהיגה והחוקים במצרים, כאמור הנהיגה בכבישי סיני עלולה להיות לעיתים מאתגרת.

שאלות ותשובות בנוגע להתניידות בשארם א שייח - מוניות, אוטובוסים, רכב

יש חברת אוטובוסים שקשה לומר שהיא טובה, על אף שנסיעה באוטובוס בשארם א שייח זוהי הדרך הזולה ביותר להתנייד ברחבי העיר, האוטובוסים מאחרים ולא עומדים בזמנים לעיתים הנהג עומד בתחנה ומחכה לנוסעים נוספים ועוד הפתעות שעלולות לצוץ.

נסיעה במוניות ברחבי שארם א שייח היא הדרך הפופולרית ביותר להתנייד בעיר, יש מספר גדול של מוניות והן תמיד זמינות המחירים של הנסיעה הם זולים יחסית והמוניות לוקחות אתכם אל כל האתרים ברחבי העיר בשונה מנסיעה באוטובוס שלא תמיד מגיע לכל מקום.

להיות בחו"ל עם רכב פרטי זה תמיד נחמד, עם זאת כדאי לקחת בחשבון שנהיגה בשארם א שייח יכולה להיות מדי פעם מסוכנת, הנהגים לא תמיד מצייתים לחוקים ולעיתים יכול להיות מצבים מאוד לא נעימים.

כן יש מוניות שיכולות להכיל עד שמונה נוסעים, חשוב בעת ההזמנה של המונית ליידע את המשרד שנותן לכם את השירות שאתם מעוניינים לקבל מוניות גדולה יותר.

לחזור למשהו ספציפי?
דילוג לתוכן