שארם א שייח'

כרטיסים

איך שומרים שבת בשארם א-שייח' 6 ימים? שמירת כשרות שבת בשארם?

איך שומרים שבת בשארם א-שייח' 6 ימים? שמירת כשרות שבת בשארם?

טרקטורונים בשארם

עזרה עם תכנון החופשה בשארם א-שייח'?

איך שומרים שבת בשארם א-שייח' 6 ימים? שמירת כשרות שבת בשארם?

אז אחרי 6 ימים (שהיו אמורים להיות 5 אבל ברגע האחרון החלטנו להשאר לעוד יום) של כיף ובאמצע הדרך הביתה עדיין הנה הסיכום טיול שלנו, זוג דתי שנסע לחופש בשארם (כולל שבת!).
קודם כל תודה רבה לקבוצה, השתמשנו במידע שיש כאן המון!
אז איך שומרים שבת וכשרות בשארם:
אנחנו החלטנו לנסוע עם הרכב שלנו עד שארם, שזה משהו שאני ממליצה לכל מי שאין לו בעיה עם נסיעות ארוכות. אמנם הדרך הייתה ארוכה (כולל עצירות באילת/בדיקות בגבול/דיוטי פרי/אוכל/דלק/תמונות לקח לנו 12 שעות כל כיוון ואנחנו גרים במרכז) אבל לגמרי שווה את זה, הדרך מהממת, לא תלויים באף אחד, יוצאים מתי שרוצים, וכמובן שבמקרה שלנו זה היה יתרון ענקי בגלל כל הציוד שלקחנו.
ועכשיו לנושא הכשרות:
בגדול מותר לאכול רק פירות, ירקות ודגים (ספציפיים, בנייר כסף) – כל אחד ומנהגיו כמובן, אבל ככה אנחנו נוהגים. בגלל זה הבאנו איתנו הכל, במטרה להכין הכל לעצמנו. זה כולל: צידנית עם חלב, גבינות, בשר ודגים (שיהיה לבשל לשבת), סירים, מחבתות, כלים לבישול, ירקות (לא רצינו להסתמך על הירקות שמה), תבלינים, מוצרים יבשים, כלים חד פעמי, ביצים ואפילו שתייה ונייר סופג. בנוסף הבאנו גזייה עם 2 בלוני גז קטנים ופלטה בשביל שבת.
לעבור את הגבול עם רכב:
הפרוצדורה ממש פשוטה האמת, בצד הישראלי היינו צריכים לשלם את האגרות נוסע באינטרנט (200 שקל לשנינו, כולם משלמים את זה) ופשוט להצהיר באגרות שאנחנו נכנסים עם הרכב.
בצד המצרי עלה לנו הכל בערך 600 שקל, אגרות נוסעים ורכב ביחד. הבדיקה של הדברים הייתה ממש קלילה, ביקשו מאיתנו להוריד רק את המזוודות ואת גל הציוד והאוכל בדקו לנו בתוך הרכב. החליפו לנו למס' רכב מצרי ונתנו לנו רישיון רכב. חשוב מאוד להביא רישיון רכב ישראלי כמובן ובעל הרכב חייב להיות איתכם (או ייפוי כוח).
גם בחזור לא היה מסובך מדי, רק תדאגו שיהיה עליכם 10 לירה למכס המצרי (לנו לא היה והיינו צריכים לפרוט דולרים בשביל זה, כי הם לא מקבלים דולר) ובצד הישראלי בחזור, בודקים הכל כולל הכל, היינו צריכים להוציא הכל מהרכב אבל יש להם עגלות אז זה לא כזה נורא.
המלון שלקחנו היה Steigenberger Alcazar שהוא ואו אחד גדול, מהרגע שנכנסנו אליו פשוט הוקסמנו! שירות מדהים והמלון פשוט ענקי! לקחנו חדר עם ירידה לבריכה פרטית, היה קצת מיותר בגלל שבמלון עצמו יש 3 בריכות ענקיות (אחת מהן למבוגרים בלבד) חוף פרטי, 5 מסעדות ו6 ברים. השירות פשוט מדהים, אין מילה אחרת. לקחו אותנו עם עגלת מיני גולף לחדר ומהחדר, איך שהגענו הושיבו אותנו והגיעו אלינו לעשות את הצ'ק אין כי ראו שאנחנו עייפים מהדרך. באמת שהם פשוט מדהימים ואני ממליצה בחום.
הבעיה היחידה שהייתה (שהיא באשמתי) שאסור לבשל בחדרים של המלון בגלל שאין מטבח. כשהגענו ראו אותנו עם כל הציוד ובאו לחדר להגיד לנו שאסור לבשל, הסברנו את המצב וביקשתי לבשל בחוץ אן אפילו במטבח של המלון בשעה ספציפית בתיאום מראש ולא היה ניתן. היינו ממש עצובים אבל אמרנו להם שאנחנו נצטרך לעזוב (לא בכעס כמובן, פשוט בלית ברירה) וברגע האחרון הם הסכימו שנבשל בחדר, אבל לא להסתמך על זה! לשאול את המלון לפני אם מותר לבשל בחדרים!!
לגבי שבת: בישלתי הכל בשישי בבוקר ושמתי פלטה כל השבת, במלון יש רק שקעים של 2 אבל היה להם להביא לי מתאם לשקע עם 3 בשביל הפלטה.
אטרקציות:
סוהו ונעמה ביי: מקומות ממש יפים ותיירותיים, להוריד את כולם במחיר! מתחילים איתך בכוונה בגבוה.
סוסים: עשינו טיול סוסים שפשוט שבר לנו את הלב, הסוסים נראו ממש אומללים, הסוסה שלי לא רצתה ללכת והוא כמעט הרביץ לה וככ נבהלתי שפשוט בכיתי שלא יעשה את זה יותר. לפי מה שהבנתי הוא היחיד שעושה טיולי סוסים בשארם אז להתרחק!!!
רייזרים: עשינו טיול רייזרים שההתחלה שלו הייתה מזעזעת, במשך יותר משעה טיילנו עם הרכב, הנהג לא ידע לאיזה מלונות הוא צריך לנסוע והכל התעכב. אבל זה יצא לטובה כי עשינו את הטיול בדיוק בשקיעה והיה מהמם. הרייזר היה ממש איטי, עדיף טרקטרונים מבחינת מהירות והנאה.
גם בסוסים וגם בטרקטרונים שיגעו אותנו לקנות תמונות, בן זוגי רצה למזכרת אז קנינו אבל תורידו אותי במחיר אבל ממש! הם רצו 130 דולר על התמונות והורדנו אותם ל25!!! (וזה גם יותר מדי).
ביטחון– לא הרגשנו פחד כלשהוא (למרות שבן זוגי הסתובב עם כיפה) אבל כן הרגשנו שמסתכלים עלינו קצת ומישהי צעקה עלינו כששאלו אותנו מאיפה אנחנו וענינו ישראל שזה לא ישראל זה פלסטין אבל מעבר לזה שום דבר חריג.
אין ספק שנחזור לשארם (ובמיוחד למלון המדהים שלנו)! תודה רבה לקבוצה על העזרה

לחזור למשהו ספציפי?
דילוג לתוכן