שארם א שייח'
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כרטיסים

טיול רגלי אל ג'בל מוסא

טיול רגלי אל ג'בל מוסא

טיול רגלי אל ג'בל מוסא

עזרה עם תכנון החופשה בשארם א-שייח'?

טיול רגלי אל ג'בל מוסא

פירוש השם ג'בל מוסא הוא הר משה, זהו הר בדרום חצי האי סיני המזוהה, לפי המסורת הנוצרית כהר סיני בו ניתנה, לפי המקרא, התורה לעם ישראל, מיקומו של הר סיני המקראי וזיהויו עם ג'בל מוסא נתונים במחלוקת דתית ומחקרית עד עצם היום הזה. 

למרגלות ההר נמצא מנזר סנטה קתרינה אשר נחשב למנזר הפעיל העתיק בעולם והוכרז על ידי אונסקו כאתר מורשת עולמי, על פי האמונה ג'בל מוסא זהו המקום בו משה קיבל את עשרת הדיברות, אך אין הוכחה חתומה על כך, לפי אמונה זו משה היה אמור להיות חודש ימים במעלה פסגת ההר.

כיום ג'בל מוסא הפך להיות אטרקציה מעולה עבור תיירים רבים מכל רחבי העולם שרוצים לראות מקרוב את אחד המקומות ההיסטוריים ביותר של האנושות, 

ג'בל מוסא הפך להיות אטרקציה מעולה עבור תיירים רבים מכל רחבי העולם
ג'בל מוסא הפך להיות אטרקציה מעולה עבור תיירים רבים מכל רחבי העולם

מה צריך לדעת על טיול רגלי אל ג'בל מוסא

פסגת ההר ג'בל מוסא מעניקה נקודת תצפית מהיפות שאתם יכולים לדמיין, פסגת ההר היא השנייה בגובהה במצרים ג'בל מוסא מתנשא לגובה של אלפיים מאתיים שמונים וחמישה מטרים מעל פני הים, וכאשר מגיעים אל נקודת השיא מקבלים נוף עוצר נשימה של שלוש מאות שישים מעלות על מדבר סיני עד הים האדום.

את הטיול הרגלי מומלץ לעשות בליווי מדריך מפני שיש כמה מסלולים ובקלות ניתן ללכת לאיבוד, ישנם מספר משרדים מסודרים אשר מעניקים שירותי הדרכה וליווי, בין המשרדים המובילים תוכלו למצוא את (Camp Fox) בטלפון (012-20-1094732417) או את החברה, (Sheikh Musa) בטלפון, (012-20-1006880820)

ישנם מספר מסלולים בדרגות קושי שונות אך כדאי לקחת בחשבון שכל המסלולים הם ארוכים יחסית וכרוכים בטיפוס לגובה רב, לכן עליכם להיות בכושר סביר ומעלה, ניתן להגיע בקלות אל ההר אתם יכולים לתאם מראש עם המדריך ולכלול הסעה או להגיע אל ההר באמצעות מונית מכל מקום בסיני.

כאמור יש מספר מסלולים שונים בדרגות קושי שונות, ניתן לעשות טיול יומי באורך של כמה שעות או לבחור באחד המסלולים הארוכים יותר ולעשות מסלול של יומיים שלושה ואף יותר מזה, המסלול מתחיל בדרך כלל מהמנזר סנטה קטרינה אחד המקומות שלא כדאי לפספס שבהחלט שווה ביקור.

מומלץ להצטייד למסלול בהתאם, חשוב לדאוג לשתייה מרובה ולהגנה מפני השמש, הסורים יוצאים בדרך כלל מוקדם בבוקר לכן יכול להיות מעט קריר בהתחלה, ככל הנראה מבחינת מזג האוויר הזמן האידיאלי ביותר לעשות טיול רגלי אל ג'בל מוסא אלה עונות המעבר אביב וסתיו.

 עונת החורף מתאפיינת בטמפרטורות קרות ואף עלולים להיות שיטפונות מאוד מסוכנים, בעונת הקיץ הטמפרטורות מרקיעות שחקים, עם זאת טיולים אל ג'בל מוסא נערכים לכל אורך השנה וכאשר אתם מגיעים אל פסגת ההר אי אפשר שלא לחוש את האווירה הייחודית ובשילוב עם נופים בלתי נשכחים זוהי בהחלט רגע שמפצה על ההליכה הקשה אל נקודת השיא של ג'בל מוסא.

טיול רגלי אל ג'בל מוסא
טיול רגלי אל ג'בל מוסא

מחפשים טרקים מומלצים בסיני? ג'בל מוסא כל השאלות והתשובות

על פי האמונה ג'בל מוסא זהו המקום בו משה קיבל את לוחות הברית, פירוש השם של ההר הוא הר משה, ההר מתנשא לגובה של אלפיים מאתיים שמונים וחמישה מטרים וכאשר מגיעים אל נקודת השיא מקבלים נופים מרהיבים של שלוש מאות שישים מעלות על מדבר סיני.

כן טיול רגלי אל ג'בל מוסא הוא אחד הסיורים הפופולריים בסיני כאשר תיירים מכל רחבי העולם מבקשים להגיע לאחד המקומות הקדושים בעולם, מומלץ לעשות את הסיור באמצעות מדריך בדואי שיקח אתכם דרך המסלול הטוב והבטוח ביותר.

כן אפשר לעשות טול רגלי אל ג'בל מוסא באופן עצמאי אך עם זאת כדאי לקחת בחשבון שזהו מסלול מאוד מורכב ואפשר בקלות ללכת לאיבוד, הדרך הטובה ביותר לעשות את המסלול היא באמצעות ליווי של מדריך אשר מכיר טוב את האזור והוא מנוסה במסלול.

פסגת ההר מתנשאת לגובה רב, יש לקחת בחשבון שטיול רגלי אל ג'בל מוסא כרוך בדרך ארוכה שחלק נכבד ממנה הוא טיפוס על הר גבוה, יש כמה דרגות קושי עד לטרקים מורכבים של כמה ימים, בכל מקרה כדי לעשות טיול רגל אל ג'בל מוסא יוש להיות בכושר סביר ומעלה.

לחזור למשהו ספציפי?
דילוג לתוכן