שארם א שייח'
Search
Close this search box.

כרטיסים

מפרץ נאבק – Nabq Bay

מפרץ נאבק – Nabq Bay

Nabq Bay

עזרה עם תכנון החופשה בשארם א-שייח'?

מפרץ נאבק – Nabq Bay

בשנת תשעים ושתיים מפרץ נאבק והשמורה שלו הוכרזו כשמורת טבע מוגנת, זהו מפרץ בתולי ושליו אשר מכיל עשרות מינים של בעלי חיים וצומח בין עצי המנגרובים הצפוניים ביותר בכדור הארץ לבין המים הכחולים צלולים או כדי לחקור את שונית האלמוגים המדהימה.

הפארק הלאומי של נאבק הוא אזור קסום להפליא, שופע חיים ממש באמצע המדבר, לאחר שהשמורה הפכה להיות מוגנת היא גם הפכה להיות  חלק מהשטח של הפארק הלאומי ראס מוחמד, שמורת הטבע היא בעלת יופי טבעי יוצא דופן המגן על מגוון מערכות אקולוגיות חשובות לאזור. 

האזור המוגן מאופיין במספר מערכות סביבתיות חשובות כמו שוניות אלמוגים, בתי גידול ימיים וחיות הבר, כמו למשל צבאים, עז הרים, צבוע, זוחלים והרבה מינים של ציפורים נודדות, 

אחת התופעות היפות והייחודיות של שמורת הטבע נאבק (Nabq Bay) זהו יער עצי המנגרובים אשר משתרע על פני שטח עצום, זהו יער המנגרובים הגדול ביותר באזור וגם הצפוני ביותר בעולם כולו, 

מלבד הצל שהם מספקים ש להם תפקיד חשוב במערכת האקולוגית הסביבתית הם משמשים מקום קינון לציפורים, הם משמשים מקום מסתור לדגים ובעלי חיים נוספים, וגם שומרים על האזור מפני גלי צונאמי.

מה יש לעשות במפרץ נאבק

ביקור בשמורת הטבע נאבק בסיני זוהי אחת מחוויות הטבע הטובות ביותר של לחצי האי להציע לתיירים הרבים שמגיעים לטייל שם, זהו נווה מדבר אמיתי המפגיש את המדבר עם הים, במפרץ נאבק (Nabq Bay) נמצאת אחת משוניות האלמוגים הגדולות והיפות ביותר במפרץ עקבה והאזור וככל הנראה אחת היפות בעולם.

נאבק זהו כפר דייגים קטנטן שנראה כאילו הזמן עבד בו מלכת, רוב התושבים המקומיים מתפרנסים מדייג מקומי, אם זאת יש בסביבה מגוון של אטרקציות מעולות ואפילו חיי לילה לא רעים, השמורה שנמצאת בסמוך אל הפר משתרעת על פני שטח עצום של ארבעים קמ"ר ומכילה תופעות טבע מרהיבות.

אחת האטרקציות המובילות של שמורת הטבע נאבק זוהי כמובן הצלילה ניתן לעשות צלילת שנורקלינג ולראות את הטבע המרהיב אשר מסתתר מתחת לפני הים כמו גם צלילה מקצועית באחד מאתרי הצלילה אשר נחשבים לטובים בעולם, כמו כן ניתן לעשות גם טיולי גמלים לאורך רצועת החוף המרהיבה.

החי והצומח בפארק הם משהו ששווה לחקור ולהכיר המגוון הגדול של חיות הבר והצמחייה הייחודיות כולל שישה זנים ייחודיים רק לאזור של מפרץ נאבק (Nabq Bay) ושמורת הטבע, חלק נכבד משמורת הנאבק נוצר מסחף שנגרם עקב שיטפונות הזורמים לים דרך ואדיות הרריים, ויצרו את מרחבי ואדי קיד. 

באזור של ואדי קיד צומח שיח נדיר ויפה שהבדואים השתמשו ועדיין משתמשים באופן מסורתי כצמח מרפא ואפילו משתמשים בו כמברשת שיניים, אם אתם חובבי טבע שמורת נאבק היא מקום אידיאלי לצפייה בציפורים, השמורה ממוקמת ממש על נתיב של נדידת מספר מינים שונים, כאשר חלקם עוצרים להפסקה, בעוד שאחרים הופכים את השמורה לביתם הקבוע.

מה צריך לדעת על ביקור במפרץ נאבק ושמורת הטבע

כאשר מבקרים בשארם א שייח אחד הטיולים הפופולריים מחוץ לעיר זהו סיור לשמורת הטבע נאבק אשר נמצאת סך הכל עשרים קילומטרים משארם, לאורך כל הדרך יש מספר מלונות ויש גם כאלה הממוקמים מאוד קרוב לשמורת הטבע כך שזה גם יכול להיות אופציה במיוחד עם אתם רוצים לחקור את האזור יותר לעומק להיות בו יותר מיום אחד.

יש סיורים שיוצאים משארם שניתן להזמין מראש, אלה סיורים מאורגנים כוללים הסעות הלוך חזור ומדריך צמוד שמלווה אתכם במשך כל הסיור וכמובן מלמד אתכם על ההיסטוריה ועוד עובדות מעניינות על השמורה ומפרץ נאבק, אתם יכולים לתכנן טיול בטן גב לשכב על החול החם ולהשתזף.

או לתכנן טיול יותר הרפתקני אשר כולל סיורים בשטח או צלילה, אחד המקומות הטובים לצלילה במפרץ נאבק זהו האזור בו נמצאת ספינה ישנה שעלתה על סרטון בסמוך לשונית ויוצרת מראה סוריאליסטי מכיוון החוף, מאז עלתה על שרטון לפני שישים שנה נוצר במקום אזור עם מים רדודים שניתן להגיע אליהם ברגל ואזור שווה במיוחד עבור צלילת שנורקלינג שמתאימה גם לאלה שאין להם שום ניסיון קודם בצלילה.

ניתן להגיע למפרץ נאבק באופן עצמאי, באמצעות רכב פרטי  משארם א שייח, יש דרך אשר עוברת בוואדי קיד, פונה מזרחה חמישה עשר קילומטרים עד לים ולכפר נאבק. הדרך מתאימה לכל רכב, אם זאת כדאי מאוד להיות יותר ערניים מהרגיל.

אם אתם מגיעים למפרץ נאבק מהכיוון הדרומי, יש לעלות צפונה לכיוון החוף שם תראו שלטים לדרך אשר עוברת סמוך לשדה התעופה של שארם וראס נצרני דרך זו מובילה אתכם עד לשמורת נאבק, הכניסה לשמורה היא בעלות של חמישה דולרים לאדם, מדי פעם אין אף אחד אשר גובה את הכסף אך מאוד מומלץ לחפש ולשלם בכל מקרה הביקור משתלם ביותר.

יש באזור את כל השירותים הנדרשים כמו מסעדות, מלונות ואטרקציות תיירותיות רבות, בהחלט מומלץ לתכנן את הטיול אל שמורת הטבע נאבק מראש כדי שתוכלו לנצל את היום שלכם בצורה הכי טובה, הטיול בהחלט מומלץ למשפחות עם ילדים ויש שם המון מה לראות ולעשות גם בשבילם.

שמורת הטבע נאבק זהו נווה מדבר אמיתי ואחת משמורת הטבע היפות ביותר בחצי האי סיני, השמורה אשר מתחברת אל הים מכילה מגוון עצום של חיות בר כמו גם את אחד העצים המיוחדים באזור עצי המנגרובים שיש שם יער ענק אשר נחשב ליער הצפוני ביותר בעולם, כמו כן יש בשמורה שונית אלמוגים מרהיבה במיוחד שנחשבת לאחד מאתרי הצלילה הטובים בכל האזור.

כמובן שמורת הטבע נאבק ממוקמת במרחק של עשרים קילומטרים משארם א שייח, ניתן להגיע למקום באמצעות סיורים אשר יוצאים משארם או ברכב פרטי בנסיעה של ארבעים דקות, שלאורך כל הנסיעה יש נופים מרהיבים.

שמורת הטבע נאבק מאופיינת במגוון גדול של חיי ברף אם אתם אוהבים טבע אין ספק שביקור בשמורה מומלץ עבורכם תוכלו לראות שם איילים וצבאים, צבועים, מגוון חסרי חוליות ואינספור מינים של ציפורים חלקם נודדות וחלקם מקננות בשמורה באופן קבוע.

שמורת נאבק נחשבת לאחד מיעדי הצלילה הטובים ביותר בסיני, שונית האלמוגים המרהיבה של השמורה מושכת אליה מדי שנה אינספור צוללנים מכל רחבי העולם שמגיעים לראות את הפלא מקרוב, כמו כן ניתן ואף מומלץ לעשות צלילה באמצעות שנורקלינג אשר מתאימה גם לאלה שאין להם שום ניסיון קודם בצלילה.

בהחלט כן אם אתם מגיעים לטיול באזור שארם א שייח אחד הטיולים המשפחתיים הפופולריים הם לשמורת הטבע נאבק, תוכלו לעשות איתם צלילת שנורקלינג או לבלות בחופי הים המרהיבים של השמורה כמו גם לטייל בטבע המרהיב ולראות את חיות הבר המדהימות שנמצאות בשמורה,

מחיר כניסה לשמורת הטבע נאבק הוא חמישה דולרים לאדם.

לחזור למשהו ספציפי?
דילוג לתוכן